Zkušenosti s výběrem autoškoly

20.10.2007 23:19

Re: Vysvětlení nejasností, autoškola

13.1.2016 12:14 vložil Martina  IP: 80.188.34.242

Zdravím, chtěla bych se zeptat. Při autoškole jsem nedostala vůbec žádnou kartičku a počtem jízd a celkově jsem vůbec nevěděla kolik mám odježděno. Potom najednou přišel instruktor že už mám odježděno a další jízdy musím zaplatit. Teď po mě instruktor vymáhá 1000 ale já nemám žádný podklad na to co chce zaplatit. Řekl,že mi vystaví fakturu to stačí ? Chci vědět kolik je odjezděných co jsem zaplatila a kolik mám doplatit. Ale může to po mě vymáhat násilím když jsem neměla kartičku s jízdami a vůbec žádný přehled o nich ? Moc děkuji za odpověd.

Reaguj


Re: Re: Vysvětlení nejasností, autoškola

14.1.2016 23:18 vložil ttt  IP: 90.177.38.224

Autoškola má povinnost vydat před zahájením výcviku průkazku žáka autoškoly, kde se zapisuje praktický výcvik.Jízd je 28 hodin ( 1 hodina = 45 minut ), zdravotní výcvik 4 hodiny, výcvik prakticé údržby vozidla 2 hodiny. Bez průkazky nesmí být výcvik vůbec vykonán!
Po odježdění všech jízd musí žák průkazku podepsat a odsouhlasit všechny jízdy.Po každé jízdě musí rovněž žák podepsat učitely autoškoly evidenci výcviku, kde učitel musí zaznamnenat datum výcviku, přený čas zahájení a ukončení jízdy a stav počítadla kilometrů před jízdou a po jízdě.Všechny tyto dokumenty musí autoškola evidovat ještě 5 roků po ukončení autoškoly. Požádejte učitele ať Vám Vaší podepsanou průkazku ukáže. Pokud bude tvrdit, že vedl něco elektronicky, tak ať Vám to vytiskne-program to musí umožňovat. Pokud učitel nevede tyto dokumenty, tak to nahlaste na odbor dopravy , kde se skládají zkoušky. Učiteli hrozí minimálně pokuta 50 tisíc Kč.O výcviku nad rámec 28 hodin se musí předem autoškola dohodnout s žákem. Jízdy navíc nelze nařídit. Žák má právo jít na zkoušku po absolvování všech 28 jízd a absolvování minimálně 11 hodin teorie+ 2 hodiny teorie zdravovědy+ 4 hodiny teorie údržby. Učitel je povinne přihlásit žáka ke zkoušce nejpozději do 15 dnů po ukončení výcviku-jinak zase pro něj 50 tisíc pokuta. Úřad je povinnen žáka vyzkoušet nejpozdějido 15 dnů po obdržení žádosti od učitele.Pokud bude učitel tvrdit, že úřad nemá volný termín, tak lže. Vše takto nařizuje zákon. Můžete se sama informovat na příslušném odboru dopravy, zda učitel vůbec o Váš termín zkoušky požádal. Obvykle si učitelé vymýšlí, že komisařové nemají čas.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly