V případě zkrachovalé autoškoly v Liberci padlo první obvinění

V případu zkrachovalé autoškoly v Liberci padlo první obvinění

V případu zkrachovalé liberecké autoškoly MWO, jež připravila o peníze přes 50 klientů, padlo první obvinění. Policie zatím trestně stíhá jednatelku společnosti kvůli tomu, že nepodala návrh na konkurz, přestože věděla, že firma není schopna plnit své závazky. Policie nevylučuje, že v případu obviní i další osoby, vyšetřování totiž stále pokračuje, uvádí dnešní Liberecký deník.

Případem se liberečtí vyšetřovatelé zabývají od března 2006 na základě více než pěti desítek trestních oznámení, která na policii podali klienti autoškoly. Přestože si zaplatili kurz k získání řidičského oprávnění, autoškola nedostála svým závazkům a službu neposkytla. Kurzy se buď vůbec neuskutečnily, nebo jen částečně, vrácení kurzovného se ale klienti nedočkali. “Byla to drahá zkušenost,” řekla deníku Kateřina Hloušková, která je jednou z poškozených.

Autoškola MWO byla svého času největší v Liberci, podle provozovatelů konkurenčních firem nabízela kurzy hluboko pod cenou. V době, kdy se dal v Liberci řidičský kurz pořídit za 8000 korun, si účtovala kolem 5000 korun. Krach nastal krátce po převodu obchodního podílu na nové společníky. Bývalý ředitel MWO Ladislav Mušuka se od celé věci distancoval. Celková škoda, kterou firma klientům způsobila, zatím nebyla vyčíslena. Stanovit by ji měl znalec, podle mluvčí liberecké policie Vlasty Suchánkové ale zřejmě přesáhne 200.000 korun.

Zdroj: ČTK

Autor: Liberecké noviny   |   Sekce: Krach levné autoškoly   |   Tisk   |   Poslat článek známému